Loodusretked Vahur Sepa juhendamisel

Pakume kõigile erakordset võimalust parandada suhteid loodusega tuntud loodusretkejuhi Vahur Sepa eestvedamisel.

Vahur Sepa looduseteemalised loengud, õpperetked ja fotomatkad on meeldivaks vahelduseks erinevatel üritustel, sest huvi looduse vastu on suur nii lastel, kui täiskasvanutel. Tegevus toimub vastavalt olukorrale vahetus looduses (õppematkad), laagriplatsil või ruumis sees (loengud, vestlused, viktoriinid). Loengud on interaktiivsed – st kõne käigus näidatakse metsloomade nahku, koljusid, ekskremente, näidiseid toitumisjälgedest, puude võrseid, erinevad vilju, enamlevinuid rohttaimi jne.

Loodusretked

Loodusretke käigus tutvustab Vahur Sepp metsloomade kombeid, selgitab looduses ja ühiskonnas toimuvate protsesside vahelisi seoseid, räägib jahindust ja selle vajalikkusest. Matkarajal õpetab Vahur Sepp kuidas käituda metsas, tunda ära loomi ja linde ning lugeda nende tegevusjälgi. Lisaks põnevale ja arendavale ajaveetmisele annab selline loodusretk mõtlemisainet teemal inimese eluviisi mõju loodusele.

Tutvu hinnakirjaga

Matkad, loengud

  • Hind  – 100 € tund + KM20%

Huvi korral võta ühendust meiega või Vahur Sepp, telefon +372 504 9435

Matk ümber Saare järve

Jalgsi matk ümber Saare järve sobib neile, kellele meeldib aktiivne puhkus ja Eesti loodus. Saare järvega, mis tuntud ka Saaremõisa järve nime all, on seotud palju kohalikke muistendeid ning üks kuulsamaid on legend mõisapreili ja talupoisi õnnetust armastusest, mis lõppes mõisapreili vabasurmaga järve voogudes.

Omaette väärtus on järve vaheldusrikas maastik. Järv on südamekujuline ning ümbritesutud ilusa metsaga. Järve paremaks tundmaõppimiseks on selle ümber rajatud laudteega õpperada. Matka ümber Saare järve viib läbi Saare Järve Puhkemaja perenaine.

Järvematka suund on loodushariduslik: matkajad tutvuvad kohaliku floora ja faunaga, õpivad kuidas tulla toime looduslikes tingimustes (millised taimed, seened ja viljad on söödavad, milliseid taimi kasutatakse ravi eesmärgil jne) ja kuidas märgata meid ümbritsevat elusloodust. Matka lõpus pakutakse kuuma ürditeed ja ahjusooja kuklit ürdivõiga.

Matka pikkus ca 3 km, kestus tund-poolteist.

  • Hind  – 50 € tund + KM20%

Huvi korral võta ühendust  meiega või Vahur Sepp, telefon +372 504 9435